Inspekční zpráva, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 str.

Naše školka se nachází v prostorách TJ SLAVOJ /Třebízského 12/,  je obklopena rozlehlou udržovanou zahradou a  prošla pro Vás v roce 2014 rozsáhlou rekonstrukcí. S dětmi pracujeme dle zásad  Montessori pedagogiky Školka je otevřena od pondělí do pátku od 6:30 do 16:30. 

Školka je v dosahu MHD – trolejbusu linky  číslo: 101314  (zastávka Zimní stadion) a  tramvaje číslo:  (zastávka Chodské náměstí).    Mapa.

Pro děti je připravena smíšená třída (nejsou rozdělovány podle věku ani pohlaví). Dětem se věnují paní učitelky a chůva. Ve třídě nejsou běžné hračky, protože děti vše dělají “opravdu”. Např. hra na vaření je nahrazena každodenní asistencí při přípravě jídla a pátečník kroužkem vaření. Děti manipulují s běžným vybavením kuchyně, opravdovým nádobím, vodou a tak nejen získávají a zdokonalují potřebné dovednosti, ale poznávají vlastnosti materiálů a seznamují se s objemem nádob.

Třída je vybavena speciálním Montessori materiálem, který rozvíjí jednotlivé dovednosti a většinou v sobě skrývá “kontrolu”. Díky tomu, když dítě udělá chybu, je schopné ji samo odhalit a opravit, bez zásahu dospělého.

V naší školce je možné vybrat si z několika programů a kroužků vč. výuky angličtiny. Odpolední relaxace probíhá v odpočinkové místnosti, kde je pro každé dítě připraveno matracové lehátko. Paní učitelka umožňuje dětem si po obědě odpočinout dle individuální potřeby.

Plnime program SZS_250x250Naše škola je zapojena do projektu  Skutečně zdravá škola.  Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká.zdrava_skola_PPT_1

 

 

Naše šimage001kola je zapojena do projektu   Ekoškola.  Ekoškola je komplexní program vytvářející příjemnější, demokratičtější a přírodě bližší školu.

 

 

 

Rodina na kole_big

Naše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětemHrdinou je  pro nás dítě, nikoliv kniha. Tady se neříká „Jdi a čti si!“, ale „Pojď, budu ti číst.“

 

 

 

Naše škola je zapojena do projektu “Dešťovka je kamarád“, který realizuje Spolek Ametyst za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad.

 

 

 

 

misa

 

V průběhu dopolední relaxace zařazujeme  Program MISP – Aktivizační cvičení ve školkách /masáže děti dětem/.

 

 

 

 

 

Jsme partnerskou školou Skupiny ČEZ.

 

 

 

 

Školský vzdělávací plán (ŠVP) je k nahlédnutí v kanceláři školy.  Školní řád je vyvěšen v kanceláři školy a na veřejně přístupném místě – šatna dětí.

Dále nabízíme Montessori přípravku pro děti od 3 měs. do 3 let.